Belgët gabojnë në mbrojtje, Danimarka kalon në epërsi vetëm pas dy minutave lojë

Belgët gabojnë në mbrojtje, Danimarka kalon në epërsi vetëm pas dy minutave lojë

Sport June 17, 2021 - 18:05
Lajmet e fundit nga sporti

Kombëtarja e Danimarkës ka arritur që të kalojë herët në epërsi ndaj Belgjikës, shkruan Zeri.info.

Në “Parken Stadium”, Danimarka dhe Belgjika janë duke zhvilluar ndeshjen e rrethit të dytë në Grupin B.

Danezët kanë arritur që të kalojnë në epërsi, vetëm pas dy minutave lojë.

Ishte Yussuf Poulsen që shënoi për epërsinë 1-0 të Danimarkës. /Zeri.info