Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
Serie A liga më e fortë në botë, Superliga e Kosovës ndodhet në tri vendet e fundit në renditjen e IFFHS-së

Serie A liga më e fortë në botë, Superliga e Kosovës ndodhet në tri vendet e fundit në renditjen e IFFHS-së

Sport January 21, 2021 - 22:28
Detaje

Federata Ndërkombëëtare për Histori dhe Statistika (IFFHS) ka publikuar renditjen e ligave më të forta në botë për vitin 2020, përcjell “Zeri.info”.

Në listën e 80 ligave, Superliga e Kosovës e ndan vendin e 77-të me kampionatin elitar të Nigerisë.

Vendi i parë si liga më e fortë në botë për vitin 2020 i ka takuar Serisë A italiane.

Italia ka mbledhur në total 1026 pikë, duke lënë prapa Anglinë, Brazilin, Spanjën, Gjermaninë dhe Portugalinë.

Në dy vendet e fundit renditen Angola dhe Bosnje-Hercegovina. /Zeri.info