Infektuar: 56732
Shëruar: 49982
Vdekur: 1426
SUPERLIGA LIVE: Zhbllokohet ndeshja Drenica - Llapi në minutat e fundit

SUPERLIGA LIVE: Zhbllokohet ndeshja Drenica - Llapi në minutat e fundit

Sport November 30, 2020 - 12:47

Ballkani do ta mirëpres në shtëpi Arbërinë nga Dobraja e Madhe e Lipjanit në takimin e javës së 15-të në Superligën e Kosovës në futboll, raporton “Zeri.info”

Në fakt, sot zhvillohet edhe një ndeshje tjetër ajo mes Drenicës dhe Llapit do të që luhet në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

“Zeri.info” do të ju mbajë të informuar për gjithçka rreth këtyre dy ballafaqimeve të ditës.

LIVE: Ballkani 2:1 Arbëria

90+4' Mbyllet takimi, triumfon Ballkani

87' Liridon Fetahaj futet te Ballkani, Gripshi largohet

84' Gëzim Rusi humbet rast të artë 

79' Valmir Bytyqi ndëshkohet me karton të verdhë

72' Shpëton Ballkani, Zabërgja lëshon rast të sigurt 

66' Valmri Bytyqi inkuadrohet në vend të Meriton Korenicës

62' Llugiqit dhe Shaqirit largohen, Rusi dhe Zabërgja inkuadrohen

58' Bahtiri i Arbërisë gjuan, por këtë herë pret Rugji i Ballkanit

52' Ndëshkohet me karton të verdhë Filonit Shaqiri

46' Mevlan Zeka është inkuadruar në vend të mesfushorit, Ermal Krasniqi

45′ Fillon pjesa e dytë

45+1′ Përfundon pjesa e parë

40' GOOOL! Arbëria ngushton epërsinë me Kreshnik Bahtirin

35' GOOOL! Ballkani ngrit epërsinë në 2:0, shënon Mirlind Daku

30' Kalojnë gjysmë ore lojë, mbetet 1:0

24' Mysafirët kërkojnë penallti, gjyqtari hesht

23' Harkim nga Avdulli i mysafirëve, largojnë mbrojtësit vendas

15' Rast shumë i mirë për Ballkanin, por Arrabal shpëton Arbërinë, largon në sekondat e fundit topin para se Daku të shënonte

07' GOOOL! Ballkani kalon në avantazh, shënon Blend Baftiu

04' Thaqi shënon për Ballkanin, por referi thotë se paraprakisht ishte faull

01' Nis takimi në Suharekë

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Rugji, Thaqi, Potoku, Gripshi, Korenica, Sinani, Krasniqi, Daku, Jashanica, Gashi, Baftiu. Kryetrajner: Ismet Munishi

Arbëria: Thaqi, Arrabal, Ibrahimi, Pira, Avdulli, Bahtiri, Llugiqi, Bruqi, Shaqiri, Bilali, Koshtanjeva. Kryetrajner: Arbnor Morina

Gjyqtarë: Mentor Ajeti, Lumturija Muhadri, Alban Ejupi, Isak Ceroviku

LIVE: Drenica 0:1 Llapi

88' GOOOL! Llapi kalon në avantazh, shënon Arbnor Ramadani

74' Llapi ka iniciativën në "Bajram Aliu"

62' Zhdrella largohet, futet Hoti

61′ Januzi provon goditjen, e pret Arion Ymeri

57' Argjend Mustafa gjuan fuqishëm, por topi shkon jashtë portës

45' Fillon pjesa e dytë

45+1′ Përfundon pjesa e parë

30' Kalojnë gjysmë ore lojë në Skenderaj, mbetet 0:0

26' Llapi kërkon penallti pas një prekje me dorë, gjyqtari nuk mendon njëjtë

20' Goditje e fortë nga larg e Drenicës, pritje e bukur nga Shala

15' Gjithçka e barabartë në Skenderaj

10' Drenica shumë afër golit me Zabërgjen

03' Drenica në rast të mirë, Hyseni nuk arrin të gjuaj

01' Nis takimi në Skenderaj

Formacionet zyrtare:

Drenica: Ymeri, Dushi, Tahiri, Elshani, Dumani, Bejta, Mustafa, Doshlaku, Jashari, Zabërgja, Morina Kryetrajner: Bledar Devolli

Llapi: Shala, Peposhi, Prençi, Idrizi, Emini, Shabani, Ar Ramadani, Zhdrella, Veliu, Selmani, Januzi. Kryetrajner: Tahir Batatina

Gjyqtarë: Lirim Jashari, Granit Hyseni, Meriton Berisha, Erdall Zasella. /Zeri.info