Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Milani e dëshiron transferimin e Hendrickut

Milani e dëshiron transferimin e Hendrickut

Sport May 29, 2020 - 23:10
Lajmet e fundit nga sporti

Milani është duke shprehur interesim për të nënshkruar me mesfushorin e Burnleyt, Jeff Hendrick, transmeton Zeri.info

Hendrick ka kontratë me klubin anglez deri në verë të këtij viti dhe mund të transferohet në Milan si lojtar i lirë.

Bunrley ka pasur bisedime me mesfushorin për një rinovim të mundshëm dhe shpreson ta mbajë lojtarin në skuadër.

Ndërkohë, edhe disa skuadra angleze kanë shprehur interesim për reprezentuesin irlandez.

28-vjeçari kishte nënshkruar me Burnleyn nga Derby County në gusht të 2016-s, derisa ka regjistruar 139 paraqitje për klubin dhe ka shënuar 10 gola./Zeri