Infektuar: 4715
Shëruar: 2227
Vdekur: 101
Igli Tare dëshiron dy reprezentuesit e Kosovës te Lazio

Igli Tare dëshiron dy reprezentuesit e Kosovës te Lazio

Sport May 29, 2020 - 22:38
Lajmet e fundit nga sporti

Lazio është duke planifikuar transferimin e dy futbollistëve të përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi dhe Mërgim Vojvoda, transmeton Zeri.info

“Gazzetta dello Sport” shkruan se Lazio prej kohësh është duke shprehur interesim për sulmuesin e Fenerbahces dhe e konsideron atë si një alternativë për Luis Suarezin e Real Zaragozas.

26-vjeçari i është bashkuar Fenerbahces në verën e kaluar dhe ka shënuar 13 gola në ligën turke këtë edicion.

Sidoqoftë, pritet një garë e fortë për ish-sulmuesin e Lirisë.

Ndërkohë, gjithashtu raportohet se drejtori sportiv i Lazios, Igli Tare, dëshiron shërbimet e Vojvodës në rast të largimit të Adm Marusicit.

Vojvoda ka zhvilluar 30 ndeshje këtë edicion me Standard Liegen dhe velrësohet rretj 7 milionë euro nga klubi belg./Zëri

Image