Infektuar: 1047
Shëruar: 794
Vdekur: 30
Werderi i Milot Rashicës anulon ndeshjen me Frankfurtin

Werderi i Milot Rashicës anulon ndeshjen me Frankfurtin

Sport February 28, 2020 - 15:52
Lajmet e fundit nga sporti

Koronavirusi i ka vënë të gjithë në alarm dhe shumë ndeshje po shtyhen në Evropë.

Zvicra e pezulloi çdo aktivitet futbollistik për këtë fundjavë, ndërsa në Gjermani është shtyrë një ndeshje e Bundesligës.

Gjithsesi, shkaku nuk është Koronavirusi për fat të mirë, pasi federata gjermane ka vendosur që të shtyjë ndeshjen mes Werder Bremen dhe Eintracht Frankfurt, për shkak se këta të fundit janë të impenjuar ditën e sotme në Europa League ndaj Salzburg.