Pas javës së 19-të tabela ka disa ndryshime interesante

Pas javës së 19-të tabela ka disa ndryshime interesante

Sport February 23, 2020 - 15:00
Lajmet e fundit nga sporti

Me tri ndeshje që u zhvilluan sot u mbyll java e 19-të e IPKO Superligës së Kosovës në futboll e cila sa po vjen e po bëhet më interesant, shkruan Zëri.info.


Kampioni vjeshtor Ballkani në shtëpi të vetë e mposhti Ferizajn me rezultat 3:0 për t’u rikthyer në pozitën e parë në tabelë.

Gjilani nuk ka lejuar befasi duke e mposhtur Flamurtarin me rezultat 2:0 dhe në këtë mënyrë t’i afrohet skuadrave të kreut, derisa një ndeshje shumë interesante ishte ajo në Mitrovicë ku u ndeshën Trepça’89 e Dukagjini që përfundoi me fitoren e Trepçës’89.

Tabela pas javës së 19-të duket kështu. /Zëri.info

Image