Brenda festës së ‘çmendur’ Tyson Furyt në Las Vegas pas triumfit ndaj Wilderit  

Brenda festës së ‘çmendur’ Tyson Furyt në Las Vegas pas triumfit ndaj Wilderit  

Sport February 23, 2020 - 14:41
Lajmet e fundit nga sporti

Tyson Fury ka treguar njërën prej paraqitjeve të tij më të mira në karrierë për t’i dhënë fund sundimit pesë-vjeçar të Deontay Wilderit si kampion i botës në kategorinë e peshave të rënda në WBC, shkruan zeri.info

Fitorja e Furyt erdhi në raundin e shtatë me nokaut teknik, derisa ekipi i Wilderit hodhi peshqirin dhe britaniku u shpall kampioni i ri i botës.

Britaniku ia shkaktoi humbjen e parë në karrierë Wilderit.

Edhe pse njëherë tha se do të kalojë një natë të qetë pas fitores.

Fury ka vendosur që të festojë triumfin e tij në njërën prej ambienteve më luksoze të Las Vegasit.

Image

Në festën e tij ai është parë duke kënduar dhe duke kërcyer përkrah gruas së tij./Zëri

Image

Image

Image

Image