Kosovë 0, Angli 4: Harry Kane më i miri në fushë, por e pabesueshme se kush ishte më i dobëti sonte
FOTO: Laura Hasani

Kosovë 0, Angli 4: Harry Kane më i miri në fushë, por e pabesueshme se kush ishte më i dobëti sonte

Sport nëntor 17, 2019 - 21:08
Detajet

Kosova e ka mbyllur ciklin eliminator për Kampionatin Evropian 'Euro 2020' me një humbje të thellë nga Anglia.

Në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin 'Fadil Vokrri', në Prishtinë, Kosova është mposhtur me rezultat të thellë 0:4, raporton Zëri.info.

Image

Harry Winks ('32), Harry Kane ('79), Marcus Rashford ('83) dhe Mason Mount ('90) shënuan golat për skuadrën e Gareth Southgates.

Image

Portali i mirënjohur 'Sofa Score' tashmë ka publikuar notat e lojtarëve që luajtën në këtë ndeshje.

Futbollisti më i vlerësuar ishte sulmuesi anglez Harry Kane me notën 8.6.

Kurse, futbollisti më pak i vlerësuar ishte Fidan Aliti me notën 5.5./Zëri.info

Image