Infektuar: 10795
Shëruar: 6411
Vdekur: 365
Spalletti pritet ta marrë drejtimin e Fiorentinës

Spalletti pritet ta marrë drejtimin e Fiorentinës

Sport November 11, 2019 - 23:26
Detajet

Trajneri italian Luciano Spalletti shumë shpejt mund të bëhet me klub të ri.

Ish-trajneri i Interit pritet ta zëvendësojë Vincenzo Montellan në krye të shtabit teknik të Fiorentinës, shkruan Zëri.info.

Spekulimet për një shkarkim të mundshëm të Montellas vijnë pas humbjes 5:2 nga Cagliari nv Serie A.

Ndryshe, Spalletti u largua nga Interi në përfundim të edicionit të kaluar.

60-vjeçari në karrierën e tij ka drejtuar shumë klube, si Roma, Zenit dhe Inter./Zëri.info