Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
Zidane përjashton futbollistin serb, e dërgon në tribuna

Zidane përjashton futbollistin serb, e dërgon në tribuna

Sport November 08, 2019 - 18:28
Detajet

Trajneri i Real Madridit, Zinedine ZIdane ka publikuar listën e 19 lojtarëve të ftuar për ndeshjen e fundjavës që skuadra madrilene e zhvillon i mysafirë kundër Eibarit.

Tekniku francez ka marrë vendim ta përjashtojë sulmuesin serb Luka Joviç duke mos e ftuar as si lojtar rezervë, shkruan Zëri.info

Image

Në vend të tij, Zidane në sulm ka preferuar Benzeman, Vinicius, Rodrigo, Azar, Lukas Vasquez dhe Brahim Diaz.

Bale, James Rodriguez, Marselo, Nacho dhe Asensio janë të lënduar, ndërsa Joviç u përjashtua me vendim të trajnerit./Zëri.info