Infektuar: 1038
Shëruar: 791
Vdekur: 30
Fituesi i çmimit ‘Oscar’ sjell filmin për Maradonën

Fituesi i çmimit ‘Oscar’ sjell filmin për Maradonën

Sport September 17, 2019 - 19:49
Detajet

Historia e njërit prej futbollistëve më të mëdhenj në histori të këtij sporti, Diego Maradona, do të dalë në kinema më 23, 24 dhe 25 shtator, transmeton zeri.info

Ky film është përgatitur nga fituesi i çmimit “Oscar”, Asif Kapadia.

Në filmin prej dy orësh, do të ketë material që nuk është parë asnjëherë më parë, nga arkiva personale e Maradonës./Zëri