Kjo është shuma që ofron Reims për Lirim Kastratin

Kjo është shuma që ofron Reims për Lirim Kastratin

Sport August 21, 2019 - 17:52
Detajet

Lirim Kastrati futbollisti i Kombëtares së Kosovës së fundit është folur për një kalim në Francë.

Madje vetë futbollisti ka konfirmuar interesimin e Reims, skuadër kjo ku aktivizohet edhe Arbër Zeneli.

Gjatë ditës së sotme faqja “Info Stade de Reims” ka shkruar se skuadra e tyre ka arritur një marrëveshje me Lokomotivën për transferimin e Kastratit për 1.5 milionë euro.

20 vjeçari së fundi ka luajtur te Kosova U21 në fitoret ndaj Andorrës dhe Turqisë.

Kurse pritet të jetë pjesë e ekipit ‘A’ të Kosovës në muajin shtator pas lëndimit të Rashicës dhe Zenelit.

Image