Klopp një trajner 'lazdran', shikojeni se çfarë i bën heroit të Liverpoolit pas ndeshjes

Klopp një trajner 'lazdran', shikojeni se çfarë i bën heroit të Liverpoolit pas ndeshjes

Sport gusht 15, 2019 - 00:20
Detajet

Liverpooli ka arritur ta fitojë Superkupën e Evropës për këtë edicion vetëm pas triumfit në ekzekutimin e penalltive ndaj Chelseat. 

Derisa koha e rregulltë dhe vazhdimet përfunduan me rezultat 2:2, ndeshja shkoi në ekzekutimin e penalltive, raporton Zëri.info.

Skuadra e Jurgen Klopp u tregua më e suksesshme në këtë drejtim duke ia dalur të fitojë me rezultat 5:4 pas huqjes së Abraham në penalltinë e fundit.

Pas ndeshjes para gazetarëve ka dalur edhe trajneri i Liverpoolit Jurgen Klopp.

Trajneri gjerman fillimisht i ka dhënë vëmendje heroit të skuadrës së tij Adrian.

"Adrian", ka bërtitur Klopp para tifozëve në stadium./Zëri.info