Humbja e boksierit kosovar, ky është reagimi i gjyqtarit ndërkombëtar

Humbja e boksierit kosovar, ky është reagimi i gjyqtarit ndërkombëtar

Sport qershor 23, 2019 - 20:36
Lexo Detajet

Boksieri nga Kosova, Shpëtim Bajoku, ka pësuar humbje në Lojërat Verore që po mbahen në Minks të Bjellorusisë, nga boksieri izraelit, Ahmad Shtiwi, shkruan Zëri.info.

Rreth kësaj humbjeje është deklaruar gjyqtari ndërkombëtar i boksit, Latif Demolli, i cili ka deklaruar:

“Shpëtim Bajoku pësoi humbje 4 me 1 me vendim të gjyqtarëve në rrethin e parë të garave të boksit në Lojërat Evropiane Minsk 2019 nga izraeliti Ahmad Shtiwi, por mendojme se Bajoku kët meq e ka fituar 2 me 1 me raunde por gjyqtaret menduan ndryshe dhe fitoren ja dhuruan boksierit Izraelit Ahmad Shtiwi Bajoku për herë të parë garoj ne ndeshjet nderkombetare në konkurencen e seniorëve dhe tregoi se ka një të ardhme te shendritshme dhe në të ardhmen presim shumë nga ai”./Zëri.info