Infektuar: 4931
Shëruar: 2267
Vdekur: 102
Turqia akuzon rëndë Kosovën: Na pritët me grushta

Turqia akuzon rëndë Kosovën: Na pritët me grushta

Sport June 11, 2019 - 23:39
Detajet

Një incident jo i zakontë ka ndodhur në ndeshjen Kosovë U21 – Turqi U21.

Në çastet e fundit të ndeshjes sigurimi ka përdorur dhunë ndaj portierit të Turqisë.

Një zyrtar i ekipit është ankuar të zyrtarët e Federatës së Futbollit të Kosovës, transmeton "Gazeta Olle". 

“Na kanë qëlluar me grushta. Ku mbeti vëllazërimi mes kosovarëve dhe turqve” thotë zyrtari turk.

Kosova fitoi ndeshjen 3-1 duke arritur maksimumin e pikëve nga 2 ndeshje të zhvilluara.