Liverpooli i Xherdan Shaqirit rikthehet te fitorja

Sport January 12, 2019 - 17:54
Lexo detajet!

Liverpool është rikthyer me pikë të plota nga udhëtimi aspak i lehtë te Brighton.

Para 30 mijë tifozëve në stadiumin ‘Amex’, Liverpool ka arritur të mposht 0-1 vendasit e Brighton.

Edhe në këtë sfidë, heroi i Liverpoolit doli të jetë sulmuesi Mohamed Salah.

Ylli egjiptian, në minutën e 50’ arriti të fitonte një penallti, të cilën pastaj e shndërroi në gol, për 0-1.

Për Liverpoolin për 72’ minuta u paraqit edhe Xherdan Shariqi.

Me këtë fitore, Liverpool numëron 57 pikë, duke kryesuar në Premierligë, ku shpreson në një gabim të mundshëm të Manchester Cityt në shtëpi ndaj Wolves.Liverpool është rikthyer me pikë të plota nga udhëtimi aspak i lehtë te Brighton.

Para 30 mijë tifozëve në stadiumin ‘Amex’, Liverpool ka arritur të mposht 0-1 vendasit e Brighton, shkruan lajmi.net.

517 people are talking about this

Për Liverpoolin për 72’ minuta u paraqit edhe Xherdan Shaqiri

Me këtë fitore, Liverpool numëron 57 pikë, duke kryesuar në Premierligë, ku shpreson në një gabim të mundshëm të Manchester Cityt në shtëpi ndaj Wolves.