Lladrovci nga Malta bën thirrje për fitore

Lladrovci nga Malta bën thirrje për fitore

Sport nëntor 16, 2018 - 15:32
Detajet

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, po qëndron afër Kombëtares së Kosovës në Maltë.

Ai ka thënë se futbollistët e Kosovës kanë motiv dhe gatishmëri për të fituar edhe ndaj Maltës.

Postimi i plotë dhe pa ndërhyrje i Lladrovcit:

Malta, ky vend në udhëkryqin mesdhetar, mik i shtetit dhe të arriturave tona, nga dje është mikpritës i djemve të përfaqësueses tonë të futbollit.

Djemt tanë, kanë motiv dhe gatishmëri ta sjellin fitoren për futbolldashësit tanë. Më shumë se kaq, janë të zotuar që ta ngrisin lartë emrin e Kosovës në vendin e merituar, në krye të grupit të Ligës së shteteve.

Te secili futbollist yni, rreh zemra e garuesit të zjarrtë, vlon shpirti i luftëtarit fer dhe dinjitoz, për lojë cilësore për ta arritur kualifikimin tonë të merituar.

Unë, ndjehem i lumtur në mesin e shqiponjave tona, futbollistëve tanë që shkëlqejnë në terrenet tona por edhe të Evropës, duke u ndjerë krenar me shtetin dhe përgjegjësinë që u është besuar.

Përpara për fitore!