Wenger më 1 janar rikthehet si trajner

Wenger më 1 janar rikthehet si trajner

Sport tetor 17, 2018 - 14:27
Detajet

Arsene Wenger po rikthehet në punën e trajnerit.

Arsene Wenger u largua në verën që shkoi nga Arsenali, por që po rikthehet si trajner në janar.

Trajneri franceze e ka konfirmuar për “Sport Bild” se ai do të rikthehet në janar si trajner.

“Po, ashtu po duket e do ndodh”, ka thënë Wenger për gazetën gjermane, përcjell “lajmi.net”.

“Besoj se do të startoj më 1 janar edhe pse ende nuk e di se ku do të shkoj”.

“Kam pushuar dhe jam i gatshëm që të rikthehem në futboll”, ka përfunduar francezi.

Kujtojmë se Wenger ka refuzuar postin e drejtorit sportiv te PSG-ja, pasi dëshiron të rikthehet si trajner i klubit.