Henry, afër Monacos

Henry, afër Monacos

Sport tetor 12, 2018 - 12:37
Detajet

Thierry Henry pritet të marrë drejtimin e Minacos gjatë ditëve të ardhshme, raporton “Sky Sports”.

Bisedimet mes Henryt dhe klubit francez janë të faza të avancuara, por edhe pse marrëveshja nuk është arritur plotësisht, të dyja palët mund të arrijnë akordin gjatë fundjavës, transmeton zeri.info

Monaco e shkarkoi Leonardo Jardimin të enjten, me klubin që gjendet në pozitën e 18-të në ligën franceze.

Që prej triumfit në ligën francezë në 2017-n, Monaco ka arkëtuar pothuajse gjysmë miliardi euro duke shitur lojtarë si Kylian Mbappe, Bernardo Silva and Benjamin Mendy, Tiemoue Bakayoko, Thomas Lemar dhe Fabinho.

Emra e tjerë që janë përfolur për stolin e Monacos janë edhe Antonio Conte dhe Marcelo Gallardo./Zëri