Kjo ndodh vetëm në Rusi, ariu në fushën e lojës (VIDEO)

Kjo ndodh vetëm në Rusi, ariu në fushën e lojës (VIDEO)

Sport prill 16, 2018 - 15:46

Një ngjarje tepër interesante dhe e pazakontë ka ndodhur në Rusi, transmeton zeri.info

Në një ndeshje të kategorisë së tretë midis Angusht Nazran dhe Mashuk-KMV, të gjithë vëmendjen para ndeshjes e kishte marrë një ari.

Ariu ishte protagonist në fillimin e ndeshjes, ku zakonisht është një nga fëmijët shoqërues që i jep topin gjyqtarit për të nisur lojën, por këtë herë vendin e tij e mori ariu, i cili edhe u duartrokit nga të pranishmit.