Valon Berisha uron pavarësinë

Valon Berisha uron pavarësinë

Sport shkurt 17, 2018 - 12:56

Futbollisti i njohur me prejardhje nga Kosova, Valon Berisha, është njëri ndër lojtarët e shumtë të cilët i kanë ururar përvjetorin e 10-të të Pavarësisë së Kosovës, përmes llogarisë së tij në Instagram.

Ai ka postuar disa fotografi duke filluar me një foto të kombinuar të tij dhe të flamurit të Kosovës, pastaj të tjera si tifozët duke e mbajtur flamurin në staudime, me mbishkrimin " Urime dita e Pavarësisë te gjith shqiptarve, 10 vjet Shtet, Feelin blessed that I Get to represent my country, my blood, my family"  #thankful #kosova10 #independenceday #urimekosovë, shkuran Zëri.info.

Ai përveç që uron pavarësinë, po ashtu shprehet se ndihet krenar që ka mundësi të prezentoj, vendin, gjakun dhe familjen e tij./Zëri.info/