Vdes në fushë talenti që premtonte shumë

Vdes në fushë talenti që premtonte shumë

Sport dhjetor 13, 2017 - 17:04

Futbollisti që mendohej se kishte një të ardhme të ndritur në futboll, Issy Dezu, ka ndërruar jetë mbrëmë gjatë ndeshjes Shelbourne FC – St Kevin’s Boys

Ai ishte lojtar i Akademisë së Shelbourne FC të Dublinit dhe shihej si një talent i rrallë. 16-vjecari vdiq nga kollapsi, shkruan ‘The Sun’, përcjell Gazeta Olle.

“Ne jemi zemërthyer t’ju konfirmojmë lajmin se futbollisti i Akademisë sonë, 16-vjecari Izzy Dezu, ka ndërruar jetë mbrëmjen e kaluar gjatë ndeshjes. Të gjithë ne i bashkohemi dhimbjes së familjes Dezu në këtë tragjedi. U prefsh në paqe”, thuhet në njoftimin e skuadrës së Shelbourne FC. 

Image

Image