Fotografi e rrallë kur Osman Azemi ishte fëmijë

Fotografi e rrallë kur Osman Azemi ishte fëmijë

Showbiz shkurt 11, 2018 - 22:08
Ja si dukej "Teta Gjyli" kur ishte fëmijë

Osman Azemin e ka kapluar nostalgjia e kohës kur ishte fëmijë.

Ai së fundmi e ka ndarë me ndjekësit një fotografi të shkëputur nga arkivat, shkruan lajmi.net

”Viti 1985, afer Akademise se Arteve ne Prishtine. Sa i vogel, sa i mire.  [ë] [ë] Foto e realizuar nga Ymer Ismaili”, i ka vënë aktori i njohur mbishkrimin fotografisë.

Osmani njihet më së shumti për portretizimin e roleve të femrave në skeçet dhe seritë e ndryshme, siç është roli Sabiles apo Tetës Gjyli.

Ndërsa mbetet njëri ndër aktorët më të pëlqyer shqiptar.