Infektuar: 5118
Shëruar: 2370
Vdekur: 112
Top 10 parfumet për meshkuj

Top 10 parfumet për meshkuj

Lifestyle November 18, 2019 - 15:57
detajet

Industria e parfumit është mbi 50 miliardë dollarë, duke treguar se aroma e mirë kushton.

Ekspertët kanë eksploruar shkencën prapa aromës, duke përfshirë se si ndikon në joshje dhe cilat janë parfumet më të mira për meshkuj.

Shkenca thotë se aroma që e mbani ju bën më seksi

Kur janë anketuar, shumica e femrave kanë deklaruar se aroma e mirë e një mashkulli e bën atë më tërheqës.

Testimet shkencore e kanë mbështetur këtë pohim, duke treguar se aroma faktikisht funksionon edhe në nivele të nënvetëdijes.

Parfumet më të mira për meshkuj

Sa i përket asaj se çfarë arome preferojnë femrat te meshkujt, një pjesë e madhe e femrave i kanë votuar aromat citrike si të preferuarat.

Më poshtë janë disa prej aromave më të popullarizuara të të gjitha kohërave për meshkujt:

1. La Nuit de L’homme – YSL

2. Terre d’Hermes – Hermes
3. Bleu de Chanel – Chanel
4. Aventus – Creed
5.The One for Men – Dolce and Gabbana
6. Fahrenheit – Dior
7. Aqua di Gio -Armani
8. L’Homme – YSL
9. L’eau d’Issey pour Homme- Issey Miyake
10. Allure Homme Sport- Chanel.