Mjalti ndihmon lëkurën tuaj

Mjalti ndihmon lëkurën tuaj

Lifestyle dhjetor 13, 2018 - 21:52
Lexo detajet!

Mjalti ndonëse është i ëmbël, ai ka edhe efekte pozitive në shëndetin e njeriut.

Sipas mjekut të njohur, Mike McInnes, mjalti ndihmon në shkrirjen e yndyrës, kështu që kjo ju mundëson të humbni peshë sa më shumë.

Mjalti forcon sistemin imunitar të njerëzve pasi ajo lufton bakteret në fyt.

Gjithashtu mjalti përdoret shumë për fytyrë, pasi ka veti hidratuese dhe ushqyese, ky po ashtu është i mirë që të përdoret për kurimin e plagëve dhe infeksioneve në lëkurë.