Pamjet e fundit nga Australia po ngjallin shpresë në zemrat e gjithë botës

Pamjet e fundit nga Australia po ngjallin shpresë në zemrat e gjithë botës

Kuriozitete January 18, 2020 - 17:37

Midis zjarreve vdekjeprurëse Australiane janë heronjtë që po hidhen për të shpëtuar jetë.

Zjarrëfikësit po punojnë pa pushim dhe veterinerët e madje edhe njerëzit e thjeshtë po luftojnë për të shpëtuar kafshët nga zjarri më i frikshëm në histori.

Image

E gjithë kjo përpjekje me zemër të madhe po e shëron pak e nga pak Australinë.

Image


Në fotogalerinë e mësipërme gjeni pamjet që më shumë mundësi do shërojnë edhe zemrat tuaja./albeu.com

Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

Image