Infektuar: 10988
Shëruar: 6616
Vdekur: 373
20 vjeçari aksidentalisht merr me vete gjarprin në aeroplanin

20 vjeçari aksidentalisht merr me vete gjarprin në aeroplanin

Kuriozitete June 16, 2019 - 14:39
Lexoni detajet

Një gjarpër u fut në çantën e një personi dhe mbeti aty derisa përfundoi në aeroplanin nga Florida në Hawaii.

 Gjarpri i zi iu ngjit 20 vjeçarit kur arriti në Hawaii.

Djali nga Virxhinia nuk ishte në dijeni se prapa vetes kishte një gjarpër jo helmues, jo shumë të gjatë.

20 vjeçari tha se nuk e kishte marrë qëllimisht gjarprin në aeroplan. Ai pritet të transferohet në Oahu, thanë zyrtarët, transmeton Klan Kosova.

Mbajtja me vetëdije e transportimit të kafshëve të paligjshme është një krim në Hawaii i dënueshëm me një gjobë prej 200 mijë dollarë dhe deri në tre vjet burg.