Sot përfundon Panairi i Librit 2024

Sot përfundon Panairi i Librit 2024

Kultura June 09, 2024 - 08:10

Sot do të përfundojë “Panairi i Librit 2024”. Këtë herë, edicioni i 24-t i panairit, erdhi nën moton “Përgjigjja është libri” dhe u organizua nga Shoqata e Botuesve të Kosovës, me ndihmën dhe bashkëpunimin nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Komuna e Prishtinës dhe Pallati i Rinisë.

Dje këtë Panair e ka vizituar me familje presidentja Vjosa Osmani, kryeparlamentari Glauk Konjufca si dhe kryeministri Albin Kurti.

Ai u ka bërë thirrje qytetarëve që ta shfrytëzojnë edhe të dielën për ta vizituar Panairin.