Dua Lipa: Jam me fat që mund ta bëj vendin tim krenar

Dua Lipa: Jam me fat që mund ta bëj vendin tim krenar

Kultura gusht 08, 2018 - 19:36
Lexoni më shumë detaje

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, me të arritur në Prishtinë ka mbajtur një konferencë para gazetarëve ku është shprehur tejet e lumtur për ardhjen në Kosovë, raporton "Zeri.info".

LEXO EDHE: Dua Lipa: Më vjen shumë mirë që jam në Prishtinë

E pyetur se a synon edhe më tepër përveç këtij suksesi gjigand Dua ka thënë se është gjithmonë në kërkim të diçkaje më të madhe.

"Ndihem sikur është fillimi i karrierës dhe ndihem me fat që mund ta bëjë vendin tim krenar", tha Dua.

“Sunny Hill Festival”. do të mbahet me 10, 11 dhe 12 gusht në Parkun e Gërmisë në Prishtinë. Organizatorët janë optimistë se ky festival do ta vendos Kosovën në hartën kulturore të Evropës dhe do të sjellë në Prishtinë edhe turistë. Zëri.