Presidenti ia uron ditëlindjen Kastriot Tushës

Presidenti ia uron ditëlindjen Kastriot Tushës

Kultura prill 18, 2018 - 15:07
FOTO

Presidenti i Shqipërisë Ilir Meta, përmes një statusi dhe një fotografie të publikuar në faqen e tij në rrjetin social “Facebook” ia ka uruar ditëlindjen këngëtarit të mirënjohur shqiptar Kastriot Tushës, raporton zëri.info.

“Nuk mund ta filloja më bukur ditën sot. Një kafe me Kastriot Tushën, tenorin tonë të shquar dhe zërin e mrekullueshëm të këngës mbarëkombëtare.

Duke i uruar edhe 100 vite të tjera të bukura!” ka shkruar presidenti Meta në faqen e tij në rrjetin social “Facebook” , raporton zëri.info / Zëri

Image