Prizren: Del në pyll, gjene diçka të papritur nga lufta!

Prizren: Del në pyll, gjene diçka të papritur nga lufta!

Kronika nëntor 08, 2018 - 10:19
Lexo tjera detaje

Gjatë ditës së djeshme në fshatin Planej të Prizrenit një person ka hasur në mbetje mortorë me rroba ushtarake në pyll, përcjell “Zëri.Info”.

Në vend të ngjarjes kanë dalur njësiti policor ndërsa rasti është në procedurë.

“Një qytetar ka gjetur në pyll mbetje mortore me rroba ushtarake të panjohura. Njësitë policore janë në vendin e ngjarjes dhe pritet të dalin edhe njësiti për krime lufte. Rasti në procedurë”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.