Autobusi e shkelë për vdekje 11-vjeçarin në Mitrovicë

Autobusi e shkelë për vdekje 11-vjeçarin në Mitrovicë

Kronika tetor 10, 2018 - 19:59

Një fëmijë i moshës 11-vjeçar ka humbur jetën sot në një aksident komunikacioni që ka ndodhur në fshatin Lushtë të Mitrovicës.

Zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, tha se aksidenti ka ndodhur rreth orës 15.00.

“Një fëmijë 11-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e goditjes së autobusit në një rrugë lokale në fshatin Lushtë”, tha ai.

Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe është duke punuar në ndriçimin e plotë të këtij rasti tragjik.