Tmerrohet banori i Shtimes, ja çfarë gjen në fushën e tij

Tmerrohet banori i Shtimes, ja çfarë gjen në fushën e tij

Kronika qershor 24, 2018 - 15:09
Lexo detajet

Policia e Kosovës, njofton se një person ka lajmëruar PK-në pasi që në fushën e tij ka gjetur tre mjete të pashpërthyera, transmeton “Zëri.info”.

Sipas policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur në fshatin Belince të Komunës së Shtimes dhe se me këtë rast njësiti për dominim i FSK-së dhe KFOR-it kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë tërhequr mjetet e pashpërthyera pa ndonjeë incident.

LEXO EDHE: Ne Gjilan disa persona kërkojnë thesare në varreza

Ja njoftimi i plotë i policisë:

Fsh. Belince, Shtime 23.06.2018 - 10:00. Ankuesi mashkull K/Shqiptar ka njoftuar se në një fushë ka gjetur tre mjete të pa shpërthyera. Njësiti  për  deminim i FSK-se dhe KFOR-it kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe kanë tërhequr mjetet e pa shpërthyera pa ndonjë incident. /ZËRI