Një nënë në Gjakovë i braktis fëmijët, ja çfarë i detyrojë të bëjnë!

Një nënë në Gjakovë i braktis fëmijët, ja çfarë i detyrojë të bëjnë!

Kronika qershor 14, 2018 - 12:26
Lexo detajet

Policia e Kosovës (PK) gjatë ditës së djeshme ka arrestuar një femër të komunitetit Rom, kjo pasi që e njëjta u dyshua së ka braktisur fëmijët e saj, njofton “ZËRI.INFO”.

Sipas PK-së, e dyshuara I ka detyruar fëmijët e saj, vajzën 12-vjeçare dhe djalin e saj një veç të dalin për kërkim lëmoshë.

‘Është arrestuar e dyshuara femër K/Rome, nën dyshimin e bazuar se ka braktisur fëmijët e saj, një i gjinisë mashkullore një vjeçar dhe një i gjinisë femërore 12 vjeçe, duke i detyruar që të kërkojnë lëmoshë në rrugë. Me vendim të prokurorit, e dyshuara pas intervistimit lirohet në procedurë të rregullt’, thuhet në raport të PK-së./ZËRI