Infektuar: 107497
Shëruar: 104054
Vdekur: 2245
Gastronomët: Qeveria nuk i mbajti premtimet, duam vaksinën e lirisë

Gastronomët: Qeveria nuk i mbajti premtimet, duam vaksinën e lirisë

Ekonomia May 09, 2021 - 22:04

Shoqata e Gastronomëve kanë reaguar edhe një herë për gjendjen e rëndë në këtë sektor si pasojë e pandemisë.

Gastronomët janë ankuar se nuk kanë marrë përkrahje nga Qeveria përkundër premtimeve që kishin marrë.

Kryetari i gastronomëve, Petrit Kllokoqi, ka thënë se ky sektor është harruar nga shteti, ndërsa është ankuar për mungesë të vaksinave derisa vendet e rajonit po lehtësojnë masat, transmeton Zeri.info.

" Ne s'kemi ende vaksina , ne jemi ende te mbyllur , ne s’kemi plan per veren ...

Ne nuk i’u nenshtruam as Qeverise se kaluar, ku mbajtem 3 protesta, dhe nuk do i nenshtrohemi as kesaj Qeverie. Duam vaksinën e lirisë!", ka shkruar Kllokoqi.

Shkrimi i plotë: