Messi reagon pas triumfit të Kupës së Botës: Ishte ëndrra ime që nga fëmijëria, e dija që Zoti do të ma jepte

Messi reagon pas triumfit të Kupës së Botës: Ishte ëndrra ime që nga fëmijëria, e dija që Zoti do të ma jepte

Botërori 2022 December 18, 2022 - 21:12
Lajmet e Fundit nga Sporti

Lionel Messi ka thënë se kishte një ndjenjë se do të fitonte Kupën e Botës.

Messi më në fund arriti ëndrrën e tij në Kupën e Botës në Katar, pasi Argjentina mundi Francën 4-2 për të fituar trofeun për herë të tretë.

Kapiteni i Argjentinës shënoi dy herë për “La Albiceleste”, pasi një lojë emocionuese përfundoi 3-3 pas kohës shtesë dhe shkoi deri në penallti.

Messi më pas e ktheu me gjakftohtësi goditjen e tij nga pika, ndërsa Argjentina fitoi 4-2 për t’u kurorëzuar kampion bote.

“Është çmenduri që ndodhi kështu. E doja shumë”, tha ai për “TyC Sports”.

“E dija që Zoti do të më jepte, kisha një ndjenjë se do të ishte kështu. Tani për të shijuar. Shikoni këtë kupë, është e bukur. Vuajtëm shumë por ia dolëm. Ne mundemi. Mos prisni të jem në Argjentinë dhe të shihni se sa e çmendur do të jetë. Ky ishte trofeu që kam dashur gjatë gjithë jetës sime. Kjo ishte ëndrra ime që nga fëmijëria”, ka thënë Messi. /Zeri.info