Notat e lojtarëve në finalen e Kupës së Botës, Messi dhe Mbappe më të mirët

Notat e lojtarëve në finalen e Kupës së Botës, Messi dhe Mbappe më të mirët

Botërori 2022 December 18, 2022 - 19:18
Lajmet e Fundit nga Sporti

Pas shumë e shumë vitesh në kërkim, Argjentina e ka fituar Kupën e Botës “Katar 2022”, duke triumfuar në finale kundër Francës vetëm pas penalltive.

Kombëtarja nga Amerika e Jugut triumfoi 4:2 pas penalltive, pasi 120 minutat e takimit u mbyllën 3:3.

Uebsajti i specializuar i vlerësimeve “SofaScore" ka publikuar notat e lojtarëve.

Messi u vlerësua me me notën më të lartë 9.2, kurse Mbappe pas tij me notën 8.4.

Image
Image