Notat e lojtarëve, Holandë 2-2 Argjentinë: Messi yll i ndeshjes

Notat e lojtarëve, Holandë 2-2 Argjentinë: Messi yll i ndeshjes

Botërori 2022 December 09, 2022 - 23:53
Lajmet e Fundit nga Sporti

Argjentina ka arritur të mposht Holandën pas gjuajtjeve të penalltive, pasi loja e rregullt u mbyll 2-2, në një ndeshje të bukur dhe dramatike. 

Nehuel Molina dhe Lionel Messi shënuan për Argjentinën, ndërsa Wout Weghorst shënoi dy herë për ta dërguar lojën në vazhdime.

Me penallti më të mirë ishin argjentinasit, ndërsa lojtar i ndeshjes u emërua Lionel Messi me notën 9.1.

Pas tij vlerësim të lartë kishte edhe Weghorst me 8.5, pasi nga hyrja e tij loja ndryshoi.

Më i dobëti në këtë përballje ishte Denzel Dumfries me notën 5.8.

Notat e lojtarëve të Holandës dhe Argjentinës:

Holanda:

Image

Argjentina:

Image