Argjentina fiton pas penalltive dhe kalon në gjysmëfinale

Argjentina fiton pas penalltive dhe kalon në gjysmëfinale

Botërori 2022 December 09, 2022 - 22:57
Lajmet e Fundit nga Sporti

Argjentina në gjysmëfinale të Kupës së Botës.

Argjentina fitoi 4:2 pas penalltive.

Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll 2:2, duke shkuar më pas në vazhdime.

Në vazhdime Argjentina kishin mjaft mundësi për të vulosur fituesin, por topi nuk deshi të hyjë në portë.

Në penallti ishin më të saktë Argjentina dhe siguruan kualifikimin.

Për Holandën ishin Virgil van Dijk dhe Berghuis që dështuan, pasi Emiliano Martinez i priti goditjet e tyre.

Ndërsa, për argjentinasit Enzo Fernandez e humbi penalltinë.

Në gjysmëfinale Argjentina përballen me Kroacinë.