Formacionet zyrtare: Kroaci - Brazil

Formacionet zyrtare: Kroaci - Brazil

Botërori 2022 December 09, 2022 - 14:59
Lajmet e fundit nga Sporti

Nga ora 16:00, sot zhvillohet çerekfinalja e parë e kampionatit botëror “Katar 2022”.

Kroacia e Brazili përballen ndërmjet vete për një vend në gjysmëfinale dhe pritet një ndeshje shumë e fortë deri në fund. Brazili është favorit, por në këso ndeshje të mëdha asnjë gjë e sigurt nuk është.

Tashmë të dyja skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare:

Image