Kremlini: Perëndimi nuk e lejon Kievin të negociojë

Kremlini: Perëndimi nuk e lejon Kievin të negociojë

Bota March 21, 2023 - 17:35

“Vendet evropiane dhe veçanërisht Uashingtoni nuk e lejojnë Kievin as të mendojë për negociatat me Rusinë.” Kështu deklaroi zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov në një intervistë për televizionin shtetëror të cituar nga agjencitë ruse.

“Tani që maskat janë hequr, vendet perëndimore po tregojnë buzëqeshjen e tyre të egër,” shtoi zëdhënësi. /abcnews