Infektuar: 9274
Shëruar: 5190
Vdekur: 269
SHBA – Plaçkitësi plaçkitet sapo del nga dyqani

SHBA – Plaçkitësi plaçkitet sapo del nga dyqani

Bota June 04, 2020 - 20:15

Problemi i të qenit kriminel është se kur merr objekte që nuk të takojnë, nuk ke asnjë siguri nëse dikush dëshiron të t’i marr ato.

Kështu edhe ndodhi në një ngjarje në SHBA. Një person pasi vodhi një dyqan me pajisje teknologjike, u zu menjëherë nga disa plaçkitës tjerë.

Në pamjet që shihen, personi ishte jashtë formës dhe nuk arriti t’i mbrojë ato që kishte. Ai u rrah dhe humbi gjithçka që kishte me vete.

Trazirat në SHBA kanë dalë nga kontrolli. Shumë plaçkitës po thyejnë dyqanet duke shfrytëzuar anarkinë që po mbretëron nëpër qytetet e SHBA’së. Presidenti Trump ka reaguar duke thënë se kush i thyen dyqanet do të përballet me të shtëna. Ai ka marrë kritika për këto deklarata.

Shikoni videon KETU