Apple prezanton telefonin e tretë të ri për sivjet - iPhone XR

Apple prezanton telefonin e tretë të ri për sivjet - iPhone XR

Auto&Tech shtator 12, 2018 - 20:36
Lexoni më shumë detaje

Gjiganti teknologjik Apple ka prezantuar telefonin e tretë të ri për këtë vit.

LEXO EDHE: Këto janë çmimet e iPhone Xs, Xs Max dhe iPhone Xr, do të habiteni

iPhone XR quhet telefoni i ri i kompanisë që do të vijë me ekran deri në skaje.

Ekrani i këtij telefoni është me madhësi 6.1-inç.

Ai do të vijë me ekran LCD dhe ka edhe versionin me ngjyrë të kuqe.

Më herët, Apple ka prezantuar iPhone Xs dhe iPhone Xs Max.