Osmani uron Erdoganin për fitoren në zgjedhjet për president të Turqisë

Osmani uron Erdoganin për fitoren në zgjedhjet për president të Turqisë

Aktuale May 28, 2023 - 20:12

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani është ndër të parët liderë botërorë që kanë uruar Recep Tayyip Erdogan për fitoren në zgjedhjet e balotazhit në Turqi.

“I shprehim urimet tona të përzemërta Presidentit Recep Tayyip Erdogan për fitoren e sotme. Ndërsa ju vazhdoni ta udhëhiqni Turqinë drejt sukseseve të reja, mezi pres të punojmë së bashku për të vazhduar bashkëpunimin tonë të shkëlqyer”, ka shkruar Osmani në Twitter.

“Le të vazhdojë të forcohet partneriteti mes Kosovës dhe Turqisë”.