Infektuar: 70185
Shëruar: 313132
Vdekur: 1616
Maqedoni e Veriut: 9 të vdekur dhe 394 të infektuar me COVID-19 në 24 orë

Maqedoni e Veriut: 9 të vdekur dhe 394 të infektuar me COVID-19 në 24 orë

Aktuale January 27, 2021 - 14:37

Nga 2236 testime të realizuara për COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoni të Veriut 394 kanë rezultuar pozitive, ndërsa nëntë persona kanë humbur jetën.

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se gjatë këtyre 24 orëve 387 qytetarë janë shëruar nga koronavirusi. /Zëri