Infektuar: 58399
Shëruar: 51081
Vdekur: 1466
Mbi 100 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 17 në gjendje të rëndë

Mbi 100 pacientë me COVID-19 në Spitalin e Pejës, 17 në gjendje të rëndë

Aktuale November 24, 2020 - 09:06

Në Spitalin e Pejës janë të hospitalizuar 117 pacientë me COVID-19.

Në raportin ditor nga Spitali, bëhet e ditur se nga 117 pacientë, 91 po trajtohen me oksigjeonterapi, 4 janë në respiratorë, ndërsa prej tyre 17 janë në gjendje më të rëndë, transmeton “Zeri.info”.

Në këtë Spital gjatë 24 orëve janë shëruar 7 pacientë.

Nga personeli i Spitalit aktualisht janë 29 të infektuar me COVID-19, prej tyre 10 mjekë, 12 infermierë dhe 7 punëtorë të shërbimit administrativ dhe teknik. /Zëri