Infektuar: 1047
Shëruar: 794
Vdekur: 30
Takohen përsëri Kurti e Mustafa, kësaj radhe për taksën

Takohen përsëri Kurti e Mustafa, kësaj radhe për taksën

Aktuale February 28, 2020 - 15:27

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa kanë nisur takim në zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Arsye e takimit është bashkërendimi i qëndrimit për heqjen e taksës..

Këtë takim e ka paralajmëruar pak më herët edhe nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani.

Kujtojmë se LDK dhe VV nuk janë koordinuar paraprakisht para konferencës së mbrëmshme të Kurtit, ku ky i fundit tha se qeveria që ai udhëheq do ta heq pjesërisht taksën dhe me kushte.

Ky qëndrim i Kurtit u kundërshtua ashpër nga i dërguari i Trumpit për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell.