Infektuar: 9274
Shëruar: 5190
Vdekur: 269
Gjykata Speciale e fton edhe një komandant të UÇK-së

Gjykata Speciale e fton edhe një komandant të UÇK-së

Aktuale November 13, 2019 - 20:02
Detajet

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim edhe ish-pjesëtarin e UÇK-së Samidin Xhezairin, i njohur me emrin komandant Hoxha nga Prizreni.

Ai ka marrë ftesën nga Gjykata Speciale një ditë më parë dhe pritet të udhëtojë me 4 dhjetor për intervistim.

Lajmin e kanë bërë të ditur miqtë e komandant Hoxhës përmes disa postimeve në Facebook.

Image
Image