Infektuar: 1047
Shëruar: 794
Vdekur: 30
Takimi Vuçiq – Grenell mbyllet në heshtje

Takimi Vuçiq – Grenell mbyllet në heshtje

Aktuale October 10, 2019 - 15:47
Detajet

Aleksandar Vuçiq është takuat sot në Beograd me të dërguarin special të presidentit amerikan, Donald Trump për bisedimet mes Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell.

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq është takuat sot në Beograd me të dërguarin special të presidentit amerikan, Donald Trump për bisedimet mes Beogradit dhe Prishtinës, Richard Grenell.

Zyrtari amerikan sot në mëngjes ka mbërritur në Beograd nga Prishtina ku të mërkurën zhvilloi takime me zyrtarët më të lartë shtetëror, raportojnë mediat serbe.

Grenell dhe Vuçiq nuk kanë dhënë deklarata para mediave, njësoj sikurse presidenca serbe që nuk ka dhënë ende detaje lidhur me temat e diskutuara në takimin e tyre. /Lajmi